20220504_130840_HDR

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” to Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów oraz ochrony zasobów naturalnych planety. Jest nam niezmiernie miło obwieścić, że w VIII edycji Konkursu pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy film o recyklingu elektroodpadów” zdobyła grupa „Ekołowców” w składzie Michalina, Zuzanna, Patryk oraz Konstanty.
Cytując uzasadnienie jury:
„Autorzy w prosty sposób wyjaśniają co to są elektroodpady oraz dlaczego ważny jest ich recykling, podając przy tym konkretne przykłady ich wpływu na środowisko. Dowiadujemy się jakie cenne surowce są odzyskiwane w procesach recyklingu i co można z nich powtórnie wyprodukować. Wybrano formę animacji i znakomicie zmontowano obrazy z lektorem oraz ścieżką dźwiękową. Zgłoszony film jest dynamiczny, świetnie się go ogląda, nie nudzi.”

Do konkursu każda szkoła mogła zgłosić trzy ekozespoły, które miały za zadanie wykonać dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na zaprojektowaniu gry ekologicznej, drugie na stworzeniu krótkiego filmu do mediów społecznościowych na temat recyklingu elektroodpadów. Ponadto w ramach rozgrywek, odbywała się wirtualna rywalizacja w aplikacjach ekologicznych.

To kolejny, duży sukces uczniów naszej szkoły i na pewno nie ostatni!

Możliwość komentowania została wyłączona.