IMG_5476

Wycieczka klas 0 do Akwarium Gdyńskiego

Dzieci z grup OA i OB uczestniczyły w wycieczce do Akwarium Gdyńskiego. Wzięły udział w lekcji edukacyjnej zatytułowanej „Mieszkamy nad Bałtykiem”, podczas której poznały zwierzęta i rośliny Bałtyku. Dowiedziały się m.in., jaką minę ma stornia, a jaką babka bycza, czym są znaleziska z plaży, kogo w naszym morzu należy chronić i dlaczego?
Ponadto dzieci oglądały ekspozycje wodnej fauny i flory. Zobaczyły cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Ich mieszkańców oglądały na przestrzeni 3 pięter budynku, rozmieszczonych w 68 akwariach ekspozycyjnych! A wszystkiemu towarzyszyła ogromna ciekawość, mnóstwo pytań małych odkrywców, radość i otwarte buzie:))) To był bardzo udany dzień :))

 

Możliwość komentowania została wyłączona.