SP 16 pomaga

SP 16 POMAGA

Nasza szkoła dołącza do ogłoszonej przez Gdynię zbiórki darów dla osób poszkodowanych przez powódź. Przy sekretariacie zostaną wystawione pojemniki , do których prosimy wkładać dary.

Lista potrzeb:

• woda niegazowana;

żywność z długim terminem ważności (w szczególności możliwa do spożycia bez obróbki cieplnej);

• środki czystości i środki higieniczne;

• podstawowe środki opatrunkowe;

• karma dla zwierząt;

• latarki z bateriami i świece;

• powerbanki (naładowane) i baterie.

Zebrane dary dostarczymy do punktu zbiórki:

Hala lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu, ul. Olimpijska 5/9.

zebranie

ZEBRANIA Z RODZICAMI 11.09.2025

ZEBRANIA Z RODZICAMI 11.09.2025 (ŚRODA)

oddział 0 i klasy 1  godz. 16.30
klasy 2 – 3          godz. 17.00
klasy 4 – 7          godz. 18.00
klasy 8               godz. 17.30 spotkanie w sali gimnastycznej w sprawie warunków i form przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w 2025 roku, o godz. 18.00 spotkania z wychowawcami w salach.

Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 19.09.2024r.(czwartek) o godzinie 18.00

post FB_Głosuj i decyduj_1080x1080

Budżet Obywatelski Gdyni 2024

Od 2 do 16 września głosujemy na projekty w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Na decyzję mieszkanek i mieszkańców Gdyni czeka 279 pomysłów. Wśród nich nowość – projekty zgłoszone w ramach Jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski to coroczne konsultacje, w ramach których mieszkańcy i mieszkanki podejmują decyzje, na co przeznaczyć część pieniędzy z budżetu miasta. To gdynianie i gdynianki wymyślają i zgłaszają projekty, które mają sprawić, że w okolicy będzie ładniej, bezpieczniej, wygodniej lub po prostu ciekawiej. Dotąd odbyło się dziesięć edycji BO, w których wskazano łącznie do realizacji 730 inicjatyw.

W tym roku wybieramy spośród  257 projektów dzielnicowych oraz 22 miejskich. Te ostatnie złożone są w dwóch zakresach tematycznych. Pierwszy z nich – Klimatyczny Budżet Obywatelski – podobnie jak w ubiegłych latach, dotyczy działań związanych z ochroną klimatu i środowiska. Natomiast drugi to zupełnie nowa kategoria – Jubileuszowy Budżet Obywatelski. Związany jest z obchodami 100. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich i gromadzi projekty mające na celu popularyzację historii miasta oraz wspieranie budowania lokalnej wspólnoty.

Na realizację zwycięskich projektów jest blisko 13 milionów złotych. Z tej kwoty 9 837 607 zł zostanie podzielone pomiędzy dzielnice Gdyni, pozostałe trzy miliony zostaną przeznaczone na realizację projektów miejskich.

Na projekty głosować można online, za pośrednictwem strony www.bo.gdynia.pl. Do zalogowania konieczny jest numer PESEL oraz imię ojca lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą oddać głos w BO2024 w jednym ze stacjonarnych punktów głosowania, m.in. w Domach Sąsiedzkich w Przystaniach, filiach Biblioteki Gdynia oraz Miejskich Klubach Seniora. Pełna lista punktów jest dostępna na stronie internetowej BO.

Cudzoziemcy oraz osoby nie posiadające nr PESEL bądź Karty Mieszkańca oraz osoby niezameldowane mogą od poniedziałku do piątku w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31) złożyć stosowne oświadczenie i tym samym wziąć udział w głosowaniu.

Każdy głosujący może wskazać maksymalnie 12 projektów: do trzech projektów miejskich w ramach Jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego, do trzech w zakresie Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego, do trzech projektów dzielnicowych dużych i do trzech dzielnicowych małych w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy (nie musi być to dzielnica, w której mieszkamy).

Ogłoszenie wyników głosowania odbędzie się do 20 września. Informacje o spotkaniu, otwartym dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek, zostaną opublikowane na stronie internetowej BO oraz na portalu Facebook.

W dzielnicy, w której frekwencja w głosowaniu będzie najwyższa, zostanie zrealizowany jeden dodatkowy projekt duży: „pierwszy pod kreską” – z największą liczbą głosów spośród tych, na których realizację zabrakło środków w puli BO na dzielnicę. Z kolei w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji, zostaną zrealizowane – również „pierwsze pod kreską” – dodatkowe projekty małe. Projekty te zostaną zrealizowane z innych środków miasta.

rozpoczecie roku szkolnego

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

2 września 2024r. (poniedziałek) uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 według następującego harmonogramu:
– 09.00 – grupa przedszkolna i klasy I – III
– 10.00 – klasy IV – VIII

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego możliwość zapisu dzieci do świetlicy szkolnej.
Świetlica pełni opiekę w godzinach 6.00- 17.00 od wtorku 3.09.2024r.

Obiady będą wydawane od 9 września. 

Zrzut ekranu 2024-06-18 143247

Najlepszy Matematyk – rozdanie nagród

17 czerwca w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród uczniom biorącym udział w konkursach matematycznych.

DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD W KONKURSIE “NAJLEPSZY MATEMATYK”!

Tytuł Najlepszego Matematyka zdobyli:

na poziomie klas 4 – Józef Kośnik 4b
na poziomie klas 5 – Matylda Molendowska 5b
na poziomie klas 6 – Mikołaj Łepkowski 6b
na poziomie klas 7 – Arina Zabolotna 7a

Wynik bardzo dobry w konkursie “Kangur Matematyczny” otrzymał Tymon Pasiecznik z klasy 2.
Wyróżnieni zostali:
Kamila Jezierska, Maria Kaszubowska z klas 2
Seweryn Czurak i Lena Romsicka z klasy 3
Mikołaj Łepkowski z klasy 6
Piotr Łutek z klasy 7.

Dziękujemy za udział w konkursach i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!