20190325_092559mini

III Miejsce dla SP 16 w „Mistrzu Recyklingu”

3 miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 16 w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Mistrz Recyklingu”.
W konkursie wzięło udział 324 ekozespołów. Nad pracami pracowało 2500 uczestników z 166 placówek oświatowych. Dwa zespoły z naszej szkoły – Ecoekipa i Prorecykling otrzymały 3 miejsce w konkursie. Oto uzasadnienie jury: „za wspaniałego robota z surowców wtórnych i z maską przeciwsmogową, wykonanego w procesie ekologicznego wiązania sznurkiem. Robot został pomyślany do prostego montażu, dzięki czemu demontaż na poszczególne części składowe – wszystkie nadające się do ponownego wykorzystania lub recyklingu – trwa zaledwie jedną chwilę. Za bardzo pouczający spacer nad Bałtyk oraz jego 
dokumentację w Demtowskiej TV: w wyniku tego spaceru, jego uczestnicy na obiad zjedli rybę z plastikiem w brzuchu, za koncepcję makiety wystawienniczej 3D o recyklingu oraz za Księgę 3R wypaloną słowo po słowie metodą pirografii na kartach, które powinny być dla nas zbiorem zasad niczym kamienne tablice sprzed wieków.”
Ponadto nasza szkoła zajęła 3 miejsce w ogólnopolskiej rozgrywce „Mistrz elektrorecyklingu”, która polegała na zbieraniu punktów w internetowej grze.  Zdjęcia prac w galerii.

Możliwość komentowania została wyłączona.