DSC_9568

Kamień węgielny na budowie przy SP nr 16

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Orła Białego w Gdyni stanie się jednym z centralnych punktów na mapie Pustek Cisowskich. W ramach inwestycji za ponad 9 milionów złotych powstają tu między innymi nowa sala gimnastyczna i miejska biblioteka. Siedzibę zyska również rada dzielnicy i centrum sąsiedzkie Przystań Chabrowa 43.

– Dziś, w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 16, wmurowaliśmy kamień węgielny pod nową inwestycję. To budowa nowej sali gimnastycznej, lekcyjnej i nowej przystani Chabrowa, która wejdzie w skład całej sieci gdyńskich przystani. To tutaj będzie przestrzeń na spotkania mieszkańców, siedziba rady dzielnicy oraz biblioteka publiczna. Powstaje tu zupełnie nowe miejsce na mapie naszego miasta – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Inwestycja jest szczególna z jeszcze jednego powodu. Dziedziniec szkoły powstaje zgodnie z pomysłami tutejszych uczniów. To właśnie młodzież zdecydowała, jakie warunki powinno spełniać miejsce, które ma łączyć, dać możliwość integracji w grupach bądź odpoczynku. Uczniowie swoje pomysły przedstawili na rysunkach, które stały się podstawą do projektów.

– To bardzo ważna inwestycja dla społeczności naszej szkoły. Zyskamy nową przestrzeń do nauki i do wypoczynku. Nowe sale, jak na przykład ta do gotowania, to pole do popisu i dla nauczycieli, i dla uczniów – mówi Dorota Bębenek, dyrektor SP nr 16 w Gdyni.

Artykuł na portalu gdynia.pl:
https://www.gdynia.pl/nauka-2,7718/edukacyjny-piatek-wgdyni-nowe-inwestycje,552098

Post na Facebooku Gdyni:
https://www.facebook.com/Gdynia/posts/3797258116959828

 

Możliwość komentowania została wyłączona.