FB

BIBLIOTEKA PUSTKI CISOWSKIE OTWIERA SIĘ NOWEJ LOKALIZACJI

Biblioteka Pustki Cisowskie otwiera się dla czytelników w nowej lokalizacji – na parterze Przystani Chabrowa 43 przy Szkole Podstawowej nr 16. Zapraszamy wszystkich mieszkańców
od 31 stycznia o godzinie 16.00 na zwiedzanie i korzystanie z filii.
 

Nowe centrum życia kulturowego dzielnicy Pustki Cisowskie i Demptowo mieści się przy ulicy Chabrowej 43.
Na 180 m2 powierzchni znajdują się wydzielone strefy: stanowiska do pracy z darmowym internetem, strefa relaksu dla dorosłych, kącik zabaw dla dzieci. Filia posiada odświeżone i uzupełnione zbiory książek dla dzieci i dorosłych, bogaty wybór audiobooków i gier planszowych. Dla wygody czytelników, przy bibliotece stoi wrzutnia do oddawania książek po godzinach pracy filii. 

Biblioteka dostosowana jest do potrzeb mieszkańców ze specjalnymi potrzebami: przestrzeń jest dostępna dla osób o ograniczonej mobilności, przy stanowisku do wypożyczania znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących, w budynku znajduje się winda oraz kontrastowa  ścieżka ułatwiająca poruszanie się po bibliotece osobom słabowidzącym.

W dniu otwarcia, 31 stycznia o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie z trójmiejską autorką poczytnych powieści obyczajowych Ewą Formellą. Pisarka odpowie na pytania Doroty Lińskiej-Złoch, autorki bloga Przeczytanki.
Na wydarzenie obowiązują zapisy mailowe na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl  

Możliwość komentowania została wyłączona.