hour-of-code-logo

HourOfCode

#HourOfCode
#GodzinaKodowania
Nasza szkoła promuje kodowanie i dołączyła do międzynarodowej inicjatywy Code.org pod nazwą HourOfCode. Podczas lekcji informatyki uczniowie będą rozwiązywać przeróżne zagadnienia związane z kodowaniem. Natomiast zachęcamy Naszą Całą Społeczność do spróbowania sił w kodowaniu. Rodzinnie wejdzcie na stronę www.code.org i po prostu zacznijcie kodować. „Godzina kodowania”, przygotowana przez organizację non-profit Code.org i ponad 100 innych organizacji, to globalny ruch, który żywi przekonanie, że uczniowie dnia dzisiejszego są gotowi zdobywać umiejętności niezbędne do odnoszenia sukcesów w XXI wieku. Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację „code” – programowania – i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Miłego kodowania!