1636153395825

Mathe auf Deutsch

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych (24.09.2021) w naszej szkole odbył się konkurs
„Mathe auf Deutsch” – „Matematyka po niemiecku”.

Zadaniem uczniów było dokonanie obliczeń matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 1-100) i rozpisanie po niemiecku – zarówno liczb, jak i działań arytmetycznych. W konkursie wzięło udział 31 uczniów klas 8.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Paulina Glazik, kl. 8d oraz Jakub Okroj, kl. 8c
II miejsce: Anastazja Rygielska, kl. 8d oraz Julia Piotrowska, kl. 8b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców: pomoce dydaktyczne do nauki języka niemieckiego (m.in. fiszki, kursy językowe, zestawy ćwiczeń gramatyczno – leksykalnych). Gratulujemy!

Możliwość komentowania została wyłączona.