microsoft-teams-icon-1

Każdy uczeń ma utworzone konto w Office 365 edukacja na stronie www.office.com

login to imie.nazwisko ucznia bez polskich znakow oraz nasza domena np. Jan.Kowalski@sp16gdynia.pl

Wielkie/małe znaki w loginie nie mają znaczenia

Dokładną nazwę użytkownika i hasło dzieci otrzymają od wychowawców.

Otrzymane hasło jest tylko do pierwszego zalogowania, następnie system poprosi nas automatycznie o zmianę. Prosimy o zapamiętanie swoich nowych haseł!

Po zmianie hasła otrzymamy dostęp do szeregu aplikacji.

Nasza szkoła będzie głównie korzystać z aplikacji MS Teams. Z aplikacji możemy korzystać z poziomu przeglądarki po zalogowaniu się na stronie www.office.com lub możemy zainstalować aplikacje MS Teams na komputerze (zaleca się ten krok) oraz jest aplikacja mobilna na telefony.

W MS Teams nauczyciele stworzyli/tworzą zespoły, w których będą mieli z nami kontakt. Przykładowa nazwa zespołu „7a Matematyka”.

Aplikacja Outlook działa tylko wewnątrz organizacji tzn. Wysyłanie i odbieranie maili tylko z szkolnych kont Office. Nasza szkoła w chwili obecnej nie będzie korzystała z Outlooka. Cały kontakt będzie przez MS Teams (w zespołach bądź na czacie).

Inne aplikacje działają normalnie.

Obsługa MS Teams

Logowanie do office

Widok MS Teams z poziomu ucznia

Inne filmy instruktażowe dotyczące działania MS Teams.