ammonite-1889586_640

Paleontologia – spotkanie z Jakubem Nowickim

Wczoraj w murach naszej szkoły gościł Jakub Nowicki, student drugiego roku filozofii Uniwersytetu Gdańskiego. Jakub jest osobą niewidomą i od sześciu lat współpracuje z naszą placówką przeprowadzając prezentacje na temat dinozaurów i skamieniałości. Na dzisiejszym spotkaniu w klasach VI b i VII b Jakub opowiedział w jaki sposób rozwija swoje pasje, jakie zdobycze techniki ułatwiają mu funkcjonowanie w społeczeństwie, jak spędza wolny czas i jak pomaga innym ludziom. Przeprowadził krótki wykład z zakresu paleontologii, prezentując niektóre okazy ze swojego bogatego zbioru. Udowodnił nam wszystkim, że brak jednego z najważniejszych zmysłów – wzroku nie musi pozbawiać nas marzeń i chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy pani dyrektor Dorocie Bębenek za zorganizowanie spotkania.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.