Mental Health Day

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2023

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2023 to okazja dla ludzi i społeczności do zjednoczenia się pod
hasłem „Zdrowie psychiczne jest uniwersalnym prawem człowieka”, aby poszerzać wiedzę, podnosić
świadomość i inicjować działania promujące i chroniące zdrowie psychiczne każdego człowieka jako
uniwersalne prawo człowieka.

Każdy z nas przeżywał w swoim życiu stany obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nie radzenia sobie z problemami rodzinnymi czy szkolnymi.

Ważne jest, aby w takich sytuacjach umieć zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Nie załamywać się, znaleźć czas na relaks, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu, zadbać o nasze relacje z bliskimi, przyjaciółmi (choć to trudne w czasach epidemii), spróbować pozytywnie spojrzeć na świat, co wzmocni zdrowie psychiczne i możliwość rozwiązywania problemów.

Jeżeli pomimo tego zauważycie, że dzieje się  z Wami  coś niepokojącego zwróćcie się o pomoc do fachowców bo każdy problem można rozwiązać i każdą chorobę można leczyć.

Fachową, bezpłatną pomoc psychologiczną 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę, uzyskasz dzwoniąc pod numer:

• 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mogą dzwonić również osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci.
  • 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
  • 800 12 00 02 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
  • 800 800 605 – infolinia „Pomagamy” Ministerstwa Edukacji i Nauki.