24993641_136698190346403_6690507637008364778_n

„Warto być zawodowcem”

W środę 13 grudnia klasy siódme miały okazję wzięcia udziału w bardzo wartościowym wydarzeniu. W Gdańsku odbyła się debata: „Warto być zawodowcem”. Dotyczyła ona drogi zawodowej po ukończeniu szkoły podstawowej, możliwościach, zaletach i wartości kształcenia zawodowego. 👮🏻‍♂️👨🏻‍🚒👨‍🔬

Młodzież przywitał redaktor Mikołaj Chrzan z Gazety Wyborczej, która zorganizowała ww. akcję społeczną propagującą ideę kształcenia zawodowego. O wadze godności pracy, o robieniu tego, co się lubi opowiadał marszałek woj. Pomorskiego pan Mieczysław Struk. Przekonywał o wartości szkół branżowych.
Następnie Pani Ania Dobiegała – specjalistka od szkolenia zawodowego w naszym regionie – zadawała pytania uczniom szkół zawodowych i techników, m.in.: dlaczego kształcenie zawodowe to dobra decyzja. Była również możliwość zadawania pytań przez uczniów. 
Po panelu dyskusyjnym uczniowie naszej szkoły obserwowali wystapienia pracownikow firm: Jabil, Federal Mogul, Base Group oraz doradcy zawodowego. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia ankiety skłonności zawodowych, z czego z zainteresowaniem korzystali.

Dziękujemy Krzysztofowi Romańskiemu, tacie naszego ucznia Miłosza 😊za zorganizowanie naszego wyjazdu i komfortowego transportu🚌😍

Możliwość komentowania została wyłączona.