Biblioteka

Biblioteka szkolna zapewnia udostępnianie księgozbioru w wypożyczalni i czytelni uczniom i pracownikom Szkoły w godzinach nauki i pracy oraz po skończonych zajęciach.

• przygotowuje uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacji szkolnej oraz wyszukiwania informacji
  • inspiruje uczniów do rozwijania zainteresowań
  • pomaga we wzbogacaniu warsztatu pracy kadry pedagogicznej szkoły
  • kultywuje tradycje: narodowe kraju, regionu, miasta, Szkoły

Cykliczne imprezy biblioteczne:

• “Andrzejki” – wróżenie z “Księgi przysłów polskich”
  • Tradycje świąteczne w literaturze połączone z wykonywaniem ozdób różnorodnymi technikami; “Dzień kolędowy”; “Wokół jajka”
  • Poczta Walentynkowa
  • Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników

Ponadto:

• Indywidualna pomoc uczniom w nauce czytania
  • Cotygodniowe spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki
  • Zajęcia w pracowni multimedialnej
  • Giełda podręczników używanych

Nauczyciele biblioteki biorą udział w realizacji podstawy programowej. Udzielają informacji bibliotecznych i porad wszystkim użytkownikom biblioteki (także rodzicom uczniów naszej Szkoły). Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany (program MOL) od roku 1998. W Szkole działa pracownia multimedialna dostępna dla uczniów i nauczycieli.

Biblioteka szkolna wraz z pracownią multimedialną jest czynna:

PON:   7.30-15.00,

WT:     7.30-16.30

ŚR:      7.30-16.30

CZW:  7.30-16.30

PT:      7.30-15.00

Prowadząca: Romana Borowska

„UWOLNIJ KSIĄŻKĘ” – tak oznaczone miejsce w szkolnej szatni pozwala bezpłatnie i anonimowo wymieniać się książkami. Zachęcamy do przewietrzenia domowych regałów.