W GDYNI IM. ORŁA BIAŁEGO

W ramach programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć oraz wzbogacić pracownie w nowoczesne urządzenia technologiczne.

Więcej informacji o programie pod adresem:

– największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
Dzięki Laboratoriom Przyszłości, do naszej szkoły trafił nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery, czy sprzęt do nagrań. Otrzymaliśmy następujący sprzęt pracowni komputerowej: drukarka 3D, długopisy 3D, filamenty, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, roboty Photon, zestawy Lego Spike, tablety, Google VR, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, szafy na drukarkę 3D i filamenty, szafę na laptopy, tablicę suchocieralną magnetyczną, .
Na potrzeby przedstawień i imprez szkolnych: kamera przenośna cyfrowa, statyw, mikroport, lampa LED, mikrofon kierunkowy, gimbal ręczny, aparat cyfrowy.
Do pracowni chemicznej: mikroskopy.

Do pracowni technicznej zostały zakupione:
stół warsztatowy montażowy, stoły warsztatowe dla uczniów, 2 szafy metalowe na narzędzia z udźwigiem do 500 kg, szafki zamykane na materiały potrzebne do zajęć.
Narzędzia i materiały eksploatacyjne:
wiertarka stołowa ( kolumnowa), dwie akumulatorowe wiertarko- wkrętarki z akcesoriami, zestawy wierteł do drewna, bity do wiertarki akumulatorowej, piła ramowa kątowa ukośnica do drewna/metalu z akcesoriami, brzeszczoty do pił, imadło ślusarskie z kowadłem, dwa pistolety bezprzewodowe do klejenia na gorąco, sztyfty do pistoletów do klejenia, dwie suwmiarki tradycyjne, kombinerki, przymiary stalowe, cztery pirografy – wypalarki, papiery ścierne o różnej grubości ścierania, małe krosna, zestaw włóczek w  różnych kolorach, zestaw igieł oraz igieł do haftu, mulina, szydełka, zestawy farb akrylowych do dekorowania oraz zestawy pędzli, drucik złoty i drut aluminiowy, zestawy kreatywne z drewnianymi elementami dla uczniów, plastry drewna do dekoracji.

Aktualności - Laboratoria Przyszłości